Zbliżające się osiemnaste urodziny to dla wielu osób czas na niecierpliwe wypatrywanie dnia, w którym będą mogły rozpocząć kurs na prawo jazdy kategorii B. Nie tylko jednak młodzi dorośli chcą zdobyć to uprawnienie – także osoby starsze, które nie miały możliwości bądź czasu na szkolenie, gdy kończyły szkołę średnią, chętnie zapisują się na zajęcia. Nic w tym dziwnego – możliwość kierowania samochodem daje nie tylko poczucie wolności i samodzielności, ale także pozwala na wygodne poruszanie się po całej Polsce.

Dlatego jeśli jesteś gotów poznać przepisy drogowe i wsiąść za kółko, nie wahaj się – nasza szkoła jazdy zatrudnia tylko najlepszych, najbardziej doświadczonych i cierpliwych instruktorów. Odpowiemy na każde Twoje pytanie, na kursie prawa jazdy kategorii B nauczymy Cię wszystkich manewrów i wyposażymy w umiejętności, dzięki którym będziesz jeździć bezpiecznie po wszystkich drogach.

Warunkiem przystąpienia do szkolenia na prawo jazdy kategorii B jest:

Ukończone minimum 17 lat i 9 miesięcy życia
przed ukończeniem 18 roku życia wymagane jest pisemne pozwolenie od rodziców

Kurs obejmuje:

30 godzin teoretycznych
30 godzin praktycznych – w naszej Szkole na pojeździe marki TOYOTA YARIS
materiały szkoleniowe (podręcznik kursanta z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, znakami drogowymi oraz testami plus płyta z testami)
egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny
badania lekarskie
prowadzimy kursy e-learningowe
pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem motocykla lub autobusu);
pojazdem samochodowym o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą lekką (do 750kg)
ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym
pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM
motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat